1206X106K500NT
1206X106K500NT
Description
Created
Last updated by adrian95
2 Contributor(s)
jharwinbarrozo
adrian95
Controls
Properties
Manufacturer Name
FH(风华)
Designator Prefix
C
Manufacturer Part Number
1206X106K500NT
Package or Case Code
C1206
Part Type
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
JLCPCB Part Class
Extended Part
Voltage Rating
50 V
Capacitance
10uF
Tolerance
±10 %