TMCP1A106MTRF
TMCP1A106MTRF thumbnail
10uF 10V 5.9Ω@100kHz ±20% 0805 Tantalum Capacitors ROHS TMCP1A106MTRF CAP-SMD_L2.0-W1.3-FD LCSC Part Number: C1969735 JLCPCB Part Class: Extended Part Manufactured by VISHAY(威世)
Properties
VISHAY(威世)
U
TMCP1A106MTRF
C1969735
CAP-SMD_L2.0-W1.3-FD
Tantalum Capacitors
Extended Part
10µ
F
10
V
-55°C ~ 125°C