FXL0630-100-M
FXL0630-100-M
Description
Created
Last updated by adrian95
2 Contributor(s)
jharwinbarrozo
adrian95
Controls
Properties
Manufacturer Name
cjiang(长江微电)
Designator Prefix
L
Manufacturer Part Number
FXL0630-100-M
Package or Case Code
IND-SMD_L7.3-W6.8
Part Type
Power Inductors
JLCPCB Part Class
Extended Part
Inductance
10uH
Current Rating
4.5 A
Tolerance
±20%