ESR03EZPJ751
ESR03EZPJ751 thumbnail
750 Ohms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film #CommonPartsLibrary #Resistor #SMD #0603
Properties
Resistor
750
Ω
Rohm Semiconductor
ESR03EZPJ751
R
-55°C ~ 155°C