FNR3015S2R2MT
FNR3015S2R2MT
Description
Created
Last updated by adrian95
2 Contributor(s)
jharwinbarrozo
adrian95
Controls
Properties
Manufacturer Name
cjiang(长江微电)
Designator Prefix
L
Manufacturer Part Number
FNR3015S2R2MT
Package or Case Code
IND-SMD_L3.0-W3.0_FNR30XXS
Part Type
Power Inductors
Inductance
2.2uH
Current Rating
2 A
Tolerance
±20 %