adrian95 / FFC2B35-10-G
Loaded
0
Files
Schematic
PCB
Log InSign Up
Chat
Welcome to Flux
Explain this part
Write a part description
Describe each pin
Operating conditions
Electrical max ratings
Part Specifications
Application circuits
Verify Part Details
Recommend similar parts
Check availability & lifecycle
​
Sign up to send
To get started, talk to Flux or create a New Document.
Reviews
Documents
    Assets
    FFC2B35-10-G-thumb.png
    FFC2B35-10-G-thumb.png
    FFC2B35-10-G-thumbThumbnail
    step
    FFC2B35-10-G_REVA2.step
    3D_FFC2B35-10-G_REVA23D Model
    FFC2B35-10-G_REVA2
    FFC2B35-10-G_REVA2
    FFC2B35-10-G_REVA2 Symbol.svgDefault
    kicad_mod
    GCT_FFC2B35-10-G_REVA2.kicad_mod
    GCT_FFC2B35-10-G_REVA2Footprint
    FFC2B35-10-G
    FFC2B35-10-G thumbnail
    10 Position FFC, FPC Connector Contacts, Bottom 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle #commonpartslibrary #connector