adrian95 / A768KE826M1VLAE036
Loaded
0
Files
Schematic
PCB
Log InSign Up
Chat
Welcome to Flux
Explain this part
Write a part description
Describe each pin
Operating conditions
Electrical max ratings
Part Specifications
Application circuits
Verify Part Details
Recommend similar parts
Check availability & lifecycle
​
Sign up to send
To get started, talk to Flux or create a New Document.
Reviews
Documents
    Assets
    polarized-cap.svg
    polarized-cap.svg
    defaultDefault
    kicad_mod
    CAPAE830X700N.kicad_mod
    FP_CAPAE830X700NFootprint
    A768KE686M1GLAS038-thumb.png
    A768KE686M1GLAS038-thumb.png
    A768KE686M1GLAS038-thumbThumbnail
    stp
    A768KE686M1GLAS038.stp
    3D_A768KE686M1GLAS0383D Model
    A768KE826M1VLAE036
    A768KE826M1VLAE036 thumbnail
    82 µF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 36mOhm 2000 Hrs @ 125°C #polarized-capacitor