  3. "ME6211C33M5G-N" in Components (3 results)
Filter by
  • Projects
  • Components
  • Users
  • Organizations
  • ME6211C33M5G-N
    ME6211C33M5G-N
    500mA 70dB@(1kHz),62dB@(10kHz) 260mV@(200mA) Fixed 3.3V~3.3V Positive 1 6V SOT-23-5 Linear Voltage Regulators (LDO) ROHS
    ... show more
    jecstronic
    jecstronic
    12 days ago
    998 Uses
    1 Comment
  • ME6211C33M5G-N - LDO Regulator 5VDC to 3.3VDC 1206 CAPS
    Sublayout for the ME6211C33M5G-N only in 8mm x 10mm, using 1206 Capcitors.
    ... show more
    rafalozano
    rafalozano
    3 years ago
    8 Uses
    1 Star
  • ME6211C33M5G-N - LDO Regulator 5VDC to 3.3VDC
    Sublayout for the ME6211C33M5G-N only in 8mm x 10mm.