# Y112125K0000T9R (Component)
## Description
25 kOhms ±0.01% 0.16W Chip Resistor 2512 J-Lead Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding Metal Foil #CommonPartsLibrary #SMD #Resistor
## Component Details
- **Owner:** jecstronic
- **Created:** 9/24/2023
- **Last Updated:** 9/24/2023
- **Visibility:** Public
- **Resistance:** 25KΩ
- **License:** https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/
- **Manufacturer Name:** VPG Foil Resistors
- **Manufacturer Part Number:** Y112125K0000T9R
- **Datasheet URL:** http://www.vishaypg.com/docs/63102/smrxd.pdf
- **Part Type:** Resistor
- **Used in:** 5 projects
## Distributor Pricing (qty 1)
*Pricing shown for quantity 1. For price breaks and other quantities, open in Flux.*
| Distributor | Unit Price (qty 1) | Stock |
|------------|--------------------|-------|
- **Part Type:** Resistors
- **Sub-Type:** Foil
- **MPN:** Y112125K0000T9R
- **Mount Type:** Surface Mount
- **Package / Case Code:** R2512
- **Pin Count:** 2
- **Resistance:** 25KΩ