# 3266W-1-201LF (Component)
## Description
200 Ohms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Top Adjustment #CommonPartsLibrary #TrimmerPotentiometers #ThroughHole #3266W
## Component Details
- **Owner:** jecstronic
- **Created:** 9/14/2023
- **Last Updated:** 9/14/2023
- **Visibility:** Public
- **Manufacturer Part Number:** 3266W-1-201LF
- **Part Type:** Potentiometer
- **Datasheet URL:** https://www.bourns.com/docs/Product-Datasheets/3266.pdf
- **License:** https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/
- **Resistance:** 200Ω