# MPZ1608S101ATAH0 (Component)
## Description
100 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 3A 30mOhm #CommonpartsLibrary #Filters #FerriteBeads #Chips
## Component Details
- **Owner:** adrian95
- **Created:** 7/7/2025
- **Last Updated:** 7/7/2025
- **Visibility:** Public
- **Manufacturer Name:** TDK Corporation
- **Part Type:** Filter
- **Manufacturer Part Number:** MPZ1608S101ATAH0
- **Resistance:** 100Ω