# BLM18KG102SN1D (Component)
## Description
1 kOhms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1A 200mOhm #CommonpartsLibrary #Filters #FerriteBeads #Chips
## Component Details
- **Owner:** adrian95
- **Created:** 3/14/2024
- **Last Updated:** 4/26/2024
- **Visibility:** Public
- **Manufacturer Name:** Murata Electronics
- **Part Type:** Filter
- **Manufacturer Part Number:** BLM18KG102SN1D
- **Datasheet URL:** https://www.murata.com/en-us/products/productdata/8796738650142/ENFA0003.pdf
- **Resistance:** 1kΩ